Tajemnice Dolnego Śląska

  Książ, Szczawno-Zdrój, Walim, Jedlina-Zdrój, Grodno. Wycieczka dwudniowa

  Wyjazd o godz. 7.00

  Program obejmuje: zwiedzanie m.in. tajemniczych tras podziemnych w Zamku Książ (trzecim co do wielkości zamku na terenie kraju, wybudowanym w wieku XIII przez księcia świdnicko-jaworskiego Bolka I Surowego) oraz Sztolni Walimskich (od 1943 r. w rejonie Gór Sowich Niemcy prowadzili zakrojone na szeroką skalę i z ogromnym rozmachem prace budowlane pod wspólnym kryptonimem "Riese" ("Olbrzym"). Budowa nie została nigdy ukończona, a jej pozostałością jest szereg podziemnych kompleksów i budowli naziemnych do dziś owianych mgłą tajemnicy co do ich przeznaczenia. Niezwykłość tych obiektów od lat przyciąga w rejon Dolnego Śląska rzesze badaczy i poszukiwaczy przygód), spacer po Szczawnie-Zdroju i Jedlinie-Zdroju z przewodnikiem, zwiedzanie Zamku Grodno (wznoszącego się w północnej części Gór Sowich na szczycie wzgórza Chojna (450 m n.p.m.), o którym pierwsze wzmianki pochodzą z 1315 r. - czasów panowania Bolka II), oraz udział w imprezie plenerowej na Zamku Grodno.

  Świadczenia: przejazd, ubezpieczenie, opieka pilota, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (58 zł/os.), usługi przewodników, obiadokolacja w pierwszym dniu wycieczki oraz nocleg ze śniadaniem w pensjonacie w pokojach 2-3 os. z łazienkami. Planowany powrót ok. 22-ej.

  Koszt wycieczki jest zależny od ilości i rodzaju świadczeń t.j.: czasu trwania imprezy, standardu noclegu, wyżywienia, dodatkowych atrakcji oraz od ilości uczestników, biorących udział w imprezie turystycznej.

  Czas trwania wycieczki 2-dniowa, 3-dniowa
  Ask about this product

  Filtrowanie

  Nasza oferta