Szlakiem tradycji na Lubelszczyźnie. Gryczaki i Jarmark Jagielloński, sierpień

  Wojciechów, Łążek Garncarski, Janów Lubelski (Gryczaki), Biłgoraj, Lublin (Jarmark Jagielloński). Sierpień. Wycieczka dwudniowa

  Wyjazd z Łodzi o godz. 6.30

  Wycieczka jest jedyną w roku okazją uczestnictwa w słynnych imprezach plenerowych Lubelszczyzny – Festiwalu Kaszy Gryczanej i Jarmarku Jagiellońskim. Na pamiątkę można przywieźć do domu lokalne specjały, od chleba i gryczaków poczynając, poprzez pasiaki i gliniane ptaszki, na nalewkach i miodach skończywszy. A wszystko w niepowtarzalnym klimacie i stylowej szacie, czyli wiejskie zagrody i opowieści właścicieli-pasjonatów. W kuźni posłuchamy, co można wygrać na kowadle i dlaczego podkowa przynosi szczęście; w pracowni garncarskiej przekonamy się, czy tylko święci garnki lepią i jak się pisze rogami; w zagrodzie sitarskiej dowiemy się kogo kręci lolownia i czy można kirzyć z bandużosą.

  W programie:

  I dzień

  Przejazd do Wojciechowa. Zwiedzanie Muzeum Kowalstwa w XVI-wiecznej Wieży Ariańskiej z ciekawymi zbiorami kowalstwa użytecznego i artystycznego.

  Po zwiedzaniu Wojciechowa przejazd do Łążka Garncarskiego. Zwiedzanie Pracowni Garncarstwa – wiejskie powitanie chlebem, smalcem, ogórkiem i żurawinówką, pokaz procesu lepienia garnków, począwszy od przejazdu furami przez wieś nad rzekę i wykopania gliny, zdobienia garnków rogami i wypieku, warsztaty i pokazy sztuki garncarskiej przy dźwiękach lokalnych grajków, obiadokolacja w zagrodzie garncarskiej podana w glinianych naczyniach.

  Przejazd do Janowa Lubelskiego. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem udział w imprezie plenerowej, odbywającej się w Janowie Lubelskim - Festiwalu Kaszy Gryczanej :).

  II dzień

  Po śniadaniu wyjazd do Biłgoraja do Zagrody Sitarskiej - zwiedzanie Muzeum Sitarstwa, czyli domu z pełnym wyposażeniem oraz pomieszczeń gospodarczych.

  Przejazd do Lublina, zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej - jednego z najpiękniej położonych i bogato wyposażonych skansenów w Polsce oraz zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem i udział w imprezach plenerowych Jarmarku Jagiellońskiego.

  Przewidywany powrót do Łodzi o godz. 22.00

  Świadczenia: przejazd, ubezpieczenie, opieka pilota, program w zagrodzie garncarskiej z przejazdem furami oraz regionalną obiadokolacją z muzyką w pierwszym dniu wycieczki, nocleg ze śniadaniem w hotelu w pokojach 2-3 osobowych, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz usługi przewodnika na całej trasie zwiedzania.

  Koszt wycieczki jest zależny od ilości i rodzaju świadczeń t.j.: czasu trwania imprezy, standardu noclegu, wyżywienia, dodatkowych atrakcji oraz od ilości uczestników, biorących udział w imprezie turystycznej.

  Czas trwania wycieczki 2-dniowa, 3-dniowa
  Ask about this product

  Filtrowanie

  Nasza oferta