Wycieczka do Drezna, Miśni, Moritzburga. Weekend w Niemczech - Najpiękniejsze Zamki Dolnych Łużyc

  Szklarska Poręba, Zgorzelec, Drezno, Pilnitz, Miśnia, Moritzburg, Görlitz. Najpiękniejsze Zamki Dolnych Łużyc. Wycieczka czterodniowa.

  Program obejmuje:

  I dzień

  Przejazd do Szklarskiej Poręby. Zakwaterowanie w pięknie położonym pensjonacie w pokojach 2-3 os. z łazienkami. Obiadokolacja - impreza integracyjna. Nocleg.

  II dzień

  Po śniadaniu przejazd do Drezna. Zwiedzanie Drezna z przewodnikiem (m.in.Tarasy Bruhla, Zamek, Katedra, Zwinger - późnobarokowy zespół architektoniczny, wewnątrz - Skarbiec Królewski, bądź Galeria Mistrzów, Rynek, Frauenkirche - Kościół Mariacki), rejs statkiem po Łabie, zwiedzanie wnętrz Zamku w Pilnitz (zamek w stylu japońskim oraz piękne ogrody - posiadłość, którą otrzymała w darze hrabina Cosel, jedna z wielu kobiet Augusta Mocnego. Około 1724 r. część budynków została odnowiona w stylu francuskim). Przejazd na obiadokolację do Zgorzelca. Zakwaterowanie w hotelu w pokojach 2-3 os. z łazienkami. Nocleg.

  III dzień

  Po śniadaniu wyjazd do Miśni. Zwiedzanie Miśni z przewodnikiem oraz Zamku Albrechtsburg (wewnątrz), w którym w 1717 r. August II Mocny założył Manufakturę Porcelany. Przejazd do Moritzburg, oglądanie (z zewnątrz) najpiękniejszego saksońskiego pałacu myśliwskiego króla Augusta, malowniczo położonego na wyspie Jeziora Leśnego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

  IV dzień

  Po śniadaniu przejazd do Görlitz - miasta przepięknej architektury z wileu epok. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Po południu wyjazd z Görlitz. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

  Świadczenia: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wideo, barek, wc), ubezpieczenie KL oraz NNW, opieka pilota, 3 noclegi ze śniadaniem oraz 3 obiadokolacje, w tym jedna integracyjna, usługi przewodnika na całej trasie przejazdu w Niemczech.

  Cena imprezy turystycznej jest zależna od ilości i rodzaju świadczeń t.j.: standardu noclegu, wyżywienia, dodatkowych atrakcji, zamówionych przez grupę oraz ilości uczestników, biorących udział w wycieczce, a także od trasy przejazdu po Polsce.

  Orientacyjny koszt biletów wstępów w Niemczech - 25 euro (Skarbiec Królewski/bądź Galeria Mistrzów w Dreznie - 10 euro, bez przewodnika; zwiedzanie Zamku w Pilnitz - ok. 6 euro, Manufaktura Porcelany w Miśni - ok. 9 euro)/ dla chętnych + rejs statkiem 22 euro - razem ok. 47 euro.

  Czas trwania wycieczki 4-dniowa
  Ask about this product

  Nasza oferta